04.12.2013

Ulubiona kość

Pies Tom. W życiu niejeden raz solidnie dostał w kość. Wiele się dzięki temu nauczył. Wiele razy bywał na  szczytach zdobywał to, czego tylko zapragnął. Mógł powiedzieć, że wszystkiego musiał się nauczyć sam. Do  wszystkiego musiał dojść na własnych błędach za każdym razem wyciągając z nich wnioski. Załamywał się, ale  zawsze tylko na chwilę by zaraz wstać, otrzepać się i iść dalej przez życie. Wiedział, że jedyną osobą, na jaką  może liczyć jest on sam. I było mu z tym dobrze.

 

Wiedział, co to przyjaźń i jej koniec. Gdy był na fali otaczało go  cale stado psów, był ich częścią, czasem nawet przewodnikiem. A gdy tylko poczuł, że traci węch i siłę   zazdrosne o to, co zdołał osiągnąć psy zaczynały ujadać. W końcu ich agresja w stosunku do niego znajdowała  swoje ujście. Stawał się intruzem. Tom był samotnikiem, to też wynikało z wielu lekcji życia, jakie przeszedł.  Samemu było mu lepiej. Zawsze starał się być samowystarczalny wiedział, że prosząc o coś prędzej czy później  zostanie to wykorzystane przeciwko niemu.

 

Tom wiedział, co to zwycięstwo i ciężka praca jednak znacznie lepiej poznał smak porażki, która tak naprawdę  była motorem w jego życiu. To od niej rozpoczął swoje dorosłe życie, więc była mu najbliższa. Można nawet  powiedzieć, że był w niej specjalistą. By pobierać od niej lekcje musiał wpierw się w nią zatopić. Wypić całą  gorycz płynącą z porażki i świadomie odczuć płynący z niej smutek. Tylko wtedy jakby uświadamiając sobie jej  istnienie był w stanie odbić się jeszcze wyżej niż poprzednio. Nakręcić sprężynę działania. Pies Tom wiedział, że  nigdy nie jest się tak do końca zwycięzcą. Sztuką jest nie tyle wygrać, co nie poddawać się po porażkach i wciąż  walczyć o swoją ulubioną kość.

 

Marcin 2007

Jeśli podobał ci się ten artykuł podziel się nim z innymi.

Twetter Facebook

Inne w tej kategorii

04.12.2013

ŚLIWKA, DESZCZ i SŁOŃCE

Była raz sobie śliwka. Całkiem zwyczajna. Rosła sobie na drzewie śliwkowym wpatrując si...

04.12.2013

W mydlanej bańce

Szczeniak Tom. Od urodzenia matka podsuwała mu wszystko pod pysk. Nie musiał się nigdy ...

04.12.2013

AMELIA i ZUZIA

Dawno, dawno temu, za górami za lasami i wielkimi jeziorami w starym zamku, kt&o...

04.12.2013

Królestwo pszczół

Czy uwierzycie mi, jeśli powiem Wam, że byłam kiedyś pszczołą? Trudno to sobie wyobrazi...

04.12.2013

WICHER i CISZA

Kraina koni. Nikt nie wiedział jak nazwać ziemię, na której żyły ich tysiące. Wi...